İnteraktif Hizmetler | Webmaster Hizmetleri İnteraktif Hizmetler | Webmaster Hizmetleri
Sms
İleti Yönetim Sistemi
İleti Yönetim Sistemi (İYS), bir organizasyonun tüm iletişim süreçlerini planlayan, yöneten ve denetleyen bir sistemdir.
Netgsm ve İYS nasıl çalışıyor ?

Abonelerimiz mevzuata uygun ticari elektronik iletilerini Netgsm üzerinden gönderebilecek, ret araçlarını kullanabileceklerdir. 

Neden NetİYS entegrasyon modülü ?

Alanında uzman ekibi ile kesintisiz hizmet, IS0 27001, ISO 9001, ISO 10002, ISO 18001, ISO 22301, ISO 20000-1 belgeleri ile güvenli hizmet

Kimler Onay almak zorunda değildir ?

Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile kamuya yararlı dernekler ve vergi muafiyeti sağlanan vakıfların, kendilerine ait ticari işletmeleri

İleti Yönetim Sistemi
Netgsm abonelerinin yapması gerekenler ?

Öncelikle İYS ye üye olmalıdır.İYS de kayıtlı rehberinize gönderilecektir. İYS de kayıtlı olmayan numaralara ileti gönderimi engellenecektir.

İYS için danışmanlık hizmeti

Netgsm ve İnteraktif Hizmetler olarak ücretsiz olarak danışmanlık ve destek vermek için tüm destek ekibimiz ile birlikte hizmetinizdeyiz.

Ticari Elektronik İleti Nedir ?

Hizmet Sağlayıcıların , hizmetlerini pazarlamak amacıyla gönderdiği iletilerdir. Bu iletilerin gönderilebilmesi için alıcıların onayı gerekir.

İleti Yönetim Sistemi

Bu sistem, bir organizasyonun iç ve dış iletişimini, kampanyalarını, bildirimlerini, duyurularını ve diğer iletişim faaliyetlerini etkili bir şekilde yönetmeye yardımcı olur.

İnteraktif hizmetlerle çalışmanın birkaç avantajı vardır:

1. Merkezi Yönetim: İYS, tüm iletişim faaliyetlerinizi bir merkezden yönetmenizi sağlar. Bu, iletişim süreçlerinin daha verimli ve etkin olmasını sağlar.

2. Otomasyon: İYS, süreçlerinizi otomatikleştirmenize olanak tanır. Böylece, bürokrasiyi azaltır ve zaman tasarrufu sağlar.

3. Takip ve Analiz: İYS, iletişim faaliyetlerinizin performansını izlemenize ve analiz etmenize olanak sağlar. Kampanyalarınızın etkisini ölçebilir ve gelecekteki stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

4. Kişiselleştirme: İYS, müşteri segmentasyonu ve profilleme gibi kişiselleştirme seçenekleri sunar. Böylece, müşterilerinize kişiselleştirilmiş mesajlar göndererek ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

5. Entegrasyon: İYS, çeşitli sistemlerle entegrasyon sağlayarak veri paylaşımını kolaylaştırır. CRM, e-ticaret veya diğer işletme araçlarıyla entegrasyon, iş süreçlerini daha da optimize eder.

İYS, iletişim faaliyetlerinizi planlamak, yönetmek ve optimize etmek için etkili bir araçtır. İnteraktif hizmetlerle çalışmak, İYSnin tüm potansiyelini kullanmanızı sağlar ve iletişim süreçlerinizi daha verimli hale getirir

İleti Yönetim Sistemi

İnteraktif Hizmetler S.S.S.
Aklınıza Takılabilecek Soru & Cevapları
Burada basit Soru-Cevap yetersiz kaldı ise, Bize Yazın | Tüm SSS

Firmanızın, mal veya hizmetinizin tanıtımı,kutlama-temenni,promosyon, kampanya, indirim veya hediye içerikli tanınırlılığınızı artırmak amaçlı göndereceğiniz ticari elektronik iletiler(SMS,E-posta,Sesli Mesaj,Faks,Otomatik Arama,Sesli Arama vb.) İleti Yöneti Sistemi (İYS) nden sorgulama yapılarak gönderilmelidir. İYS de kayıtlı olmayan bir numara veya e-posta adresine ticari elektronik ileti gönderilemeyecektir.

Ticari amaçla SMS, sesli mesaj, faks, e-posta gönderen, arama yapan bireysel veya kurumsal abonelere Hizmet Sağlayıcı denilmektedir.
Abonelerimize ait iktisadî ve ticari faaliyetlerin yapılmasına elektronik ticaret ortamını sağlayan firmamız ise Aracı Hizmet Sağlayıcı olarak nitelendirilmektedir. Firmamız ayrıca abonelerimizin İYS de kayıtlı izinli rehberlerine veri girişi yapabildiği için İYS iş ortağı olarak da nitelendirilmektedir.

Hizmet Sağlayıcıların (Netgsm abonelerinin), mal ve hizmetlerini pazarlamak, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların (tüketicilerin) elektronik iletişim adreslerine promosyon, kampanya, indirim, hediye içerikli gönderdiği iletilerdir. Bu iletilerin gönderilebilmesi için alıcıların onayı gerekir. Ancak, alınan veya dolaylı yoldan kullandırılan bir hizmete ilişkin yapılan teslimat, borç, fatura içerikli iletilerin gönderiminde onay aranmaz.

  • Hizmet Sağlayıcının MERSİS numarası ve ticari elektronik ileti gönderimi yaptığı markaların tescil belgeleri (ve elektronik imzalı İleti Yönetim Sistemi Temel Hizmetler Kullanım Taahhütnamesi)
  • İmza yetkilisinin T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası, kurumsal e-posta adresi.
  • Müştereken temsile yetki durumunda en az bir yetkilinin daha ilk yetkili tarafından imzalanmış dokümanı imzalaması gerekmektedir.

Son tarihten önce tüm izinleri sisteme aktarmış olmanız gerekmektedir. Mevzuat gereğince, bu tarih itibarıyla aktarılmamış izinler geçersiz kabul edilecektir.

İzinlerinizi İYS webportalına giriş yaparak veya API entegrasyonu ile tek tek veya toplu şekilde yükleyebilirsiniz. İsterseniz Netgsm e iş ortaklığı izni vererek Netgsm üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Yükleyeceğiniz izinler sadece şu verileri içerecektir:

  • İletişim adresi (Telefon numarası veya e-posta adresi)
  • İzin tarihi
  • İletişim kanalı (arama/mesaj/e-posta)
  • İzin kaynağı (1 Mayıs 2015 öncesi, ıslak imzalı onay formu, web sitesi vb.)