verbis uzmanı

Otomatik Backlink Nedir ?

Otomatik Backlink

Maalesef ki otomatik backlinkhiçbir şekilde hiçbir siteye faydalı değildir.Zaten bildiğiniz üzere herşeyin organiği makul ve faydalıdır.Otomatik backlink zaten sade ve sadece reklam geliri amacı elde etmeyen fırsatçı diye tabir edebileceğim site sahipleri tarafından kullanılan , bazılarında ise kötü içerikli gizli yazılımları bulunan sistemlerdir.

Otomatik backlink faydalı mıdır ? 

Otomatik backlink gönderme işi ise ,söz konusu site tarafından sağlanan bir sistem olarak görünmekle beraber aslında site sahipleri tarafından değil, bir hacker tarafından kodlanmış elbetteki hack işlemlerinde kullanılan kötü amaçlı yazılım olarak tabir edebilirim.

Bu sistemler genellikle sizlerin sizlerin kendi sitelerinizi yada hedef site adresini girerek , otomatik olarak işleyen ve gya tek tek belirli zaman aralığı ile sizlerin sitelerine backlink gönderildiği işlevsel olarak görülüyor. Ancak bunlar sade ve sadece basit bir javascript kodu olarak yazılımsal olarak işlemekten ibaret değildir.

Hatta bu siteler bu işlemler için abes kaçabilecek fiyatlar talep etmektedirler,bazıları ise sitelerine hit ve ziyaretçi kazanmak için bedavaya işlem yapmaktadırlar.

ANCAK : herkesin backlinkler kullanarak veya seo hizmeti alarak,hatta ve hatta milyarlarca reklam bütçesi ayırarak google da hakk ettiği yerde sıralamayı almak istiyorlar ve de bir tarafda sizler veya birbaşkaları ücretsiz olarak bu tür çakma sitelere girip seo işlemi yapmış varsayarak google da ilk sıralara çıkmayı hedefliyor...

Herkes gibi sizlerinde bildiğini varsaydığım birşey var. O da bu işlemlerin ne kadar zor ve zahmetli olduğudur.Backlink göndermek diye birşey yoktur. Eğer öyle olsa idi google a sitenizi kayıt ettirmek bu kadar zahmetli olmazdı.

Yani sitenizi google a kayıt ettirmek için,google tarafından verilen kodları siten içi kodlarınıza eklemeniz, e-mail onayı, google tarafından verilen .htm doğrulama kodunu site klasör dosyanıza atmanız gibi devam eden bir sürü tekniksel işlemler mevcut olduğunu zaten biliyorsunuz.

Klasik olarak google a kayıt edilmek bu kadar kolay iken aynı anda yüzlerce , hatta binlerce siteye kayıt olmak sizce mümkün müdür ?Bunun yanında aslında backlin almak da o kadar zor ve zahmetli de sayılmaz.Sosyal medya bağlantısı olan herhangi bir klasik site,hatta olmayan siteler bile sosyal medya hesaplarını kullanarak onlarca organik backlink alabilirler.

Peki bu işlem nasıl oluyor ? Bildiğiniz üzere sitenize backlink alınabilmesi için sizin site url adresinizin herhangi bir sitede bulunması yeterli olacaktır.Örneğin diyelimki sizin sitenizde bulunan bir içeriği facebook,twitter,instagram gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaştınız..işte anında sitenize organik olarak backlink almış oldunuz.Sitenizdeki herhangi bir video sayesinde youtube da paylaşabileceğiniz videolar ile aslında daha da fazla onlarca backlink alabilirsiniz.

işte sade ve sadece organik backlinkler sizin sitenize pozitif olarak katkı sağlar.onun dışında yapılacak tüm çalışmalar sitenize negatif olarak etki edecektir.Herşeyin ötesinde otomatik backlink gönderilen sitelerden aldığınız hizmetlerde : Backlink Gönder tuşuna bastığınızda geri dönüş olmayacaktır,sayfayı kapatıp gitseniz bile işlemin durdurmasına imkanınız yoktur...Bu sebeble siteniz tehlike altına girmiş durumdadır.

Sitenize eklenecek backlinkler genelde backlink almak için ödeme yapan firmalar tarafından işlenmektedir.sitenize gönderilen backlinkler google-devlet tarafından engellenmiş terör içeren,şiddet içeren,pornografik görüntüler içeren sitelerden aldığınız backlinklerin durumunu siz düşününüz...

 

Eğer ki kaliteli backlink ve seo işlemleri ile google da hak ettiğiniz yerde olmak istiyorsanız kaliteli backlink işlemleri ve kaliteli seo işlemleri için bana ulaşınız sitenize uygun seo çalışması için size en uygun seo fırsat paketlerinden birini sunayım ve garantili olarak seo çalışması yapalım.Bol trafikli günler dilerim...

Hazır Kurumsal Site - Kurumsal Site Yazılım