Whatsapp : 0505-035-0585
kvkk uzmanı

SEO'nun 45 Faydası Nedir ?


SEO'nun 45 Faydası

Her İşletmenin SEO'ya Neden İhtiyaç Duyduğu Gerçekleri

SEO'nun tüm avantajlarını bilmek ister misiniz?
SEO yararlarının bu listesi zihninizi patlatacak. Bunu okurken minnettar olacaksın. Her işletme arama motoru optimizasyonuna yatırım yapmalıdır. Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarından gelen organik trafiği en üst düzeye çıkarmak için web sitenizi optimize etme işlemidir. Önde gelen arama motorları Google, YouTube, Bing ve Yahoo'dur. Bu blog etkili bir SEO stratejisine sahip olmayan herkes için bir uyarıdır. Aşağıda SEO yararlarının tümünü kullanmamakla büyük bir hata yapıyorsunuzdur. Web sitenizin arama motorlarında optimize edilmediği her gün para kaybediyorsunuz. İşte nedenidir.

1. Arama motorlarında ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan insanlar var
2 milyardan fazla insan çevrimiçi. Çevrimiçi etkinliklerin% 93'ü bir arama motorunda başlar. Her saniye 40.000 arama var ve günde 3.5 milyar arama var. İşletmenizin arama motorlarında bulunması için milyonlarca fırsat bulunmaktadır. SEO'nun en önemli faydalarından biri müşterilerinizin günlük olarak arama motorları kullanmasıdır.

2. SEO, kaliteli trafiği çeker
Arama motorlarındaki trafik en iyi trafiktir. Niye ya? İnsanlar aslında çözdüğünüz sorunu araştırıyor. Trafiği işinize "çekebilir". İnsanları satın almaya ikna etmek için reklamları "zorlamak" zorunda kalmazsınız. Arama trafiği zaten ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgilenmektedir. SEO endüstrisinin 65 milyar dolar değerinde olmasının nedeni budur.

3. SEO trafiği daha olasıdır.
SEO trafiği, diğer trafik kaynaklarına göre daha fazla dönüşüm sağlama olasılığı yüksektir. Aslında arama trafiği, çoğu web sitesi için en iyi dönüşüm oranına sahiptir. Kendinizi arama motorlarına yerleştirerek, daha fazla dönüşüm elde etmek için işinizi konumlandırıyorsunuz.

4. SEO satışlara yol açar
SEO bir efsane değil. Eğer uygun bir ürün veya hizmet sunuyorsanız, olası satışlarınızı ve satışlarınızı artıracaksınız. Yalnızca 5 ayda 103.510.98 doların üzerinde SEO üreten küçük bir işletme. Ancak, en iyi SEO strateji yatırım yapmanız gerekir. Kazanan bir SEO kampanyasıyla, işletmeniz yüksek dönüşümler için yoluna devam edecektir.

5. SEO, kazanım başına maliyetinizi düşürebilir
SEO'nun bir diğer yararı da "özgür" olmasıdır. Müşteri kazanmak için reklamcılıktan çok daha ucuzdur. SEO'daki tek maliyet, en iyi SEO şirketini seçmek için gereken maliyetlerdir. Web sitesi kodlamasında ve Google algoritmalarında deneyim sahibi olmadığınız sürece, sıralamalarınızı büyütmek için bir SEO firmasına veya ajansa ihtiyacınız olacaktır.

6. SEO herhangi bir ücretli reklamcılık içermez
Güçlü SEO sıralamalarına sahipseniz reklam vermek zorunda değilsiniz. Tıklama başına ödeme yapmak zorunda kalmadan web sitenizin trafiğini artırabilirsiniz. Etkili bir SEO strateji, reklamcılık dolarınızı azaltmanıza ve daha verimli alanlara yatırım yapmanıza yardımcı olabilir.

7. En üstteki SEO sıralamaları 7/24 promosyon sağlar
SEO 24 / 7'dir. Uyumuyor Sıralamalarınız gecede kaybolmaz. Web sitenizin trafiğini her gün, her gün artırabilirsiniz. Arama motorlarında yüksek sıralamaya başladıktan sonra, uyurken işinizi teşvik edecekler.

8. SEO güvenilirlik ve güvenirlik kazandırır
İnsanlar Google'a güveniyor. Aradıklarını bulmak için her gün kullanıyorlar. Arama motorlarında yüksek sıralamalar yaparak, işletmeniz izleyicilerinizle güven ve güvenilirlik inşa edecektir. Aslında, arama motoru tıklamalarının% 37'si ilk organik listede.

9. SEO uzun vadeli bir strateji
SEO uzun vadeli bir stratejidir. Optimum sıralamaları görmek 6-12 ay sürebilir. Bununla birlikte, sıralamaları yükseltmek için gereken zamanı gerektirdiğinden sıralamaları aşağı çekmek zaman alıyor. Bir kez üst sıralara yerleştirildikten sonra nadiren aşağı inersiniz. Bunun tek nedeni, yükselen SEO rekabetinden veya Google algoritmasındaki değişikliklerden kaynaklanıyor.

10. SEO müşterilerinizi daha bilinçli hale getirir
Müşterileriniz araştırmak için arama motorları kullanıyor. Bulgularını, mevcut seçenekler hakkında bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmak için kullanıyorlar. Yüksek SEO sıralamaları potansiyel müşterileri eğitmenize izin verir. Bu, dolaylı olarak güven geliştirir, ancak en önemlisi bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olur.

11. SEO satın alma kararlarını etkiler
SEO önemli ölçüde satın alma kararlarını etkiler. Bu, önceki noktalarda bahsedilen gelişmiş güven ve güvenilirlik yüzünden. Web'de olanların satın alma kararlarını önemli ölçüde etkileyerek dönüşümlerinizi geliştirmek için SEO'yu kullanın.

12. SEO, marka bilinirliğini ve hakkaniyetini artırır
Dönüşümler bir yana bırakıldığında, SEO marka değerini de geliştirecek. Başka bir deyişle, SEO insanlara markanızın farkında olmalarına yardımcı olur. Web sitenizin ziyaretçileri her zaman satın almaya hazır olmayabileceğinden farkındalık önemlidir. Bununla birlikte, tekliflerin farkında olarak yakın gelecekte satın alabilirsiniz.

13. SEO, müşteri artırır
Farkındalıkınız artıyor olsa da, SEO aynı anda müşteri ilişkilendirme puanlarınızı artıracaktır. Atıf, kitlenizin markanızı kaç kez görmüş olduğu tutardır. İşletmenizi ne kadar çok gördükleri, işletmenizden ne kadar çok satın alacaklar. Güçlü SEO sıralamaları, potansiyel alıcılarla olan iletişim noktanızı önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olacaktır.

14. SEO, PPC'den% 90 daha fazla tıklama alır
SEO koz pazarlama reklamı. Bunun nedeni, organik SEO listelemelerinin tıklamaların% 90'ını almasıdır. Arama motorlarının birçok kullanıcısı ücretli reklamları atlamaya eğilimlidir. Bunun nedeni büyük olasılıkla Google'ın algoritmasına güvenmesidir. SEO'ya yatırım yaparak, muhtemelen aynı anahtar kelimeler üzerindeki reklamverenden daha fazla trafik kazanacaksınız.

15. SEO web sitenizin tavsiyelerini artırabilir
SEO web sitenizin tavsiyelerini artıracaktır. Arama motorlarından daha fazla web sitesi tavsiyesi kazanacaksınız. Buna ek olarak, web sitenizin ziyaretçileri, muhtemelen web sitenizi arkadaşlarına yönlendirir. Güçlü bir SEO varlığı tam anlamıyla ve mecazi olarak tavsiyeleri büyütür!

16. SEO ölçülebilir
SEO ölçülebilir. Dönüşümlerinizi ve dönüşüm kaynaklarınızı ölçebilirsiniz. Ayrıca, web sitenizin sıralamalarını ve organik trafiğin ilerlemesini ölçebilirsiniz. Doğru araçlar (veya SEO şirketi) ile hangi arama anahtar kelimelerinin işletmeniz için en değerli olduğunu ölçebilirsiniz.

17. SEO, çevrimdışı satışları yönlendirir
Mağazalarınızı ziyaret etmeden önce müşterileriniz çevrimiçi araştırma yapıyor mu? Tabii ki yapıyorlar! Çoğu kişi araştırma yaptıkları için SEO da çevrimdışı satışları yönlendirir. Bunun nedeni, araştırmalarını yapmak için arama motorlarını kullanıyor olmaları, ancak ürünlerinizi satın alabilmeleri için mağazanızı ziyaret edebilir veya bir telefon görüşmesi yapabilir. Bu nedenle, SEO çevrimdışı satışları artırmanın önemli bir parçasıdır.

18. SEO, ücretli reklamcılıktan daha iyidir
Bu, zahmetsizdir. SEO, ücretli reklamcılıktan daha uygun maliyetlidir. Arama motorlarında yüksek sıralamaya başladıktan sonra, arama motorlarından gelen tıklamalar için ödeme yapmanız gerekmez. PPC reklam kampanyalarınızı duraklatın ve # 1 SEO sıralamasında daha fazla sonuç çıkmasına izin verin.

19. Rakipleriniz büyümek için SEO kullanıyor
Öldür ya da öl. Müşterileriniz bir arama ile internet yolculuğuna başlarlar. Rakipleriniz işlerini büyütmek için arama kullanıyor. Er ya da geç, işinizi büyütmek için arama kullanmıyorsanız, bir işiniz olmaz!

20. SEO, küçük işletmelere büyük şirketler üzerinde bir avantaj sağlayabilir
Küçük bir işletme işletiyorsanız, daha büyük rakiplerini AdWords'ten daha fazla harcamak zor olduğunu göreceksiniz. Bununla birlikte, etkin bir SEO stratejisi, daha yüksek dereceler kazanma yolunuz olabilir. Daha büyük şirketler reklamcılığa güvenmekle birlikte, müşterileri kazanmak için arka kapıya gitmek için anlayışlı bir SEO stratejisine güvenebilirsiniz.

21.SEO pazar payı kazanmanıza yardımcı olacak
Önce olmakla pazar payı elde edin. Eğer ilk seçenek iseniz, müşterileriniz yüzlerce alternatifi asla bilemezler. Sürece, onlar Google'ın sayfasına 10 kaydırın. Bununla birlikte bunun olmayacağını biliyoruz. Niye ya? Çünkü kullanıcıların% 75'i arama sonuçlarının ilk sayfasından geçmemelidir.

22. SEO yeni pazarlara girmenize yardımcı olacaktır
SEO yeni pazarlara girmenize yardımcı olacaktır. Web siteniz optimize edildiğinde, diğer anahtar kelimeleri hedeflemek için web sitenizi genişletmeye başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz anahtar kelimeler, sunabileceğiniz yeni ürünler veya hizmetler olabilir. Yeni pazarlara girmenize yardımcı olan yeni tekliflerinize nitelikli trafik çekmek için arama motorlarına güvenebilirsiniz.

23. SEO işinizin değerini artırır
SEO sıralamalarınız yükselirken işiniz daha değerli olur. Eğer piyasada işinizi satıyorsanız, pek çok alıcı değerli maddi olmayan varlık olarak güçlü SEO sıralamalarını bulacaktır. SEO sıralamaları değeri tutmak ve yıllarca sürmek eğiliminde olması nedeniyle muhtemelen budur.

24. SEO, tüm çevrimiçi pazarlama faaliyetlerinizi bütünleştirir
SEO, çevrimiçi pazarlamadır. Bir şekilde tüm çevrimiçi pazarlama faaliyetleri, SEO sıralamasında rol oynayabilir. Web tasarımı, içerik pazarlama, sosyal medya pazarlama hizmetleri ve çevrimiçi reklam SEO etkiler. Tüm etkinlikler entegre olduğunda, SEO sıralamalarınız.

25. SEO, genel pazarlama YG'nizi geliştirir
Daha önce belirtildiği gibi entegre bir pazarlama kampanyası SEO sıralamalarını etkileyecektir. Bu sadece SEO derecelendirmelerinizi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda tüm pazarlama faaliyetlerinizdeki genel YG'niz de daha yüksek olacaktır. Bu, bir sonraki noktada daha ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

26. SEO en iyi PR stratejisidir
SEO, yeni "PR" stratejisidir. PR'nin mantıklı olmasını sağlıyor. Arama motorlarında yüksek sıralamaya geçmek için, kaliteli geri bağlantılara sahip olmanız gerekir. Geri bağlantılar, web sitenize bağlantı veren harici web sitelerinin bağlantılarıdır. Ne kadar fazla sahip olursanız, web siteniz o kadar önemlidir. Web siteniz ne kadar alakalı o kadar yüksek derecelendirir. Kalite geri bağlantıları edinmek tanıtım gerektirebilir. Sahip olduğunuz tanıtım ne kadar çok olursa, geri dönüş imkânları o kadar artar. İki el birlikte çalışırlar.

27. SEO sosyal medya takipçilerinizi artıracaktır.
SEO daha fazla sosyal medya takipçisi ekleyecek. Ziyaretçileriniz web sitenizi araştırırken, sizi takip etmek için sosyal medya simgelerinizi tıklatmaları muhtemeldir. Etkili bir SEO kampanyası, izleyenlerin daha küçük bir yüzdesine tercüme etmeyi bekleyebileceğiniz binlerce web sitesi ziyaretçisi üretir.

28. SEO, e-posta bülten abonelerinizi artıracaktır.
SEO, e-posta bülten abonelerinizi artıracaktır. Web sitenizde bir e-posta bülteni kayıt formunuz varsa, sıralama yükseldiğinde daha fazla abone bekleyebilirsiniz. Bunun nedeni, web sitenize daha fazla trafik kazanıyor ve daha fazla pozlama. En iyi sonucu elde etmek için, e-posta bültenine abone olan insanlara web sitenizde bir teşvik sağlayın.

29. SEO blog trafiğinizi artıracak
SEO blog trafiğinizi artıracaktır. Web sitenizin otoritesi arama motorlarıyla yükseldiğinde, birkaç şey olur. Blogunuzun Google'daki bireysel sıralaması yükselir. Blog içeriğinizin Google'da bulunması daha olasıdır. Ve son olarak, blogunuzu web sitenizde tanıtarak web sitenizden daha fazla yönlendirme trafiği kazanacaksınız.

30. SEO web sitenizin tıklama oranı geliştirir
Yüksek SEO sıralamaları, web sitenizin tıklama oranını artıracaktır. Ya da tam tersi. SEO'nuzu geliştirmek için yüksek bir tıklama oranına sahip olmanız gerekir. Tıklama oranı, web sitenizi tıklayan kişilerin, ulaştığınız kişi sayısına bölünmesiyle elde edilen tutardır.

31. SEO web sitenizin yerinde zaman geliştirmesini sağlar
Tıklama oranınız arttıkça, web sitenizin hazır olduğu zaman da muhtemelen artacaktır. Web sitenizin ziyaretçilerinin web sitenizde kalması ne kadar süredir. Ziyaretçilerinizin web sitenizde ne kadar uzun süre kalırsa, satın alma olasılığı da o kadar yüksek olur. Ayrıca, SEO sıralamalarını da artıracaktır.

32. SEO, web sitenizin güvenliğini geliştirir
SEO web sitenizi güvenli ve güvenli hale getirecektir. Bu web sitenize gelen ziyaretçileri virüslerden ve dolandırıcılıktan korur. Aynı zamanda, güvenli web siteleri önemli ölçüde SEO derecelendirmelerini etkileyeceği için sıralamalarını da artıracaktır.

33. SEO, web sitenizin hızını artırır
Web sitenizin SEO'sunu geliştirmeye çalışırken sitenizin hızını artıracaksınız. Yüksek hızlı web siteleri ziyaretçilerinize en iyi kullanıcı deneyimini sunmanıza yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, yüksek SEO sıralamaları da yüksek hızlı web siteleri ile karşılık gelecektir.

34. SEO, web sitenizin kullanıcı deneyimini artıracaktır.
Son birkaç noktadan da anlaşılacağı gibi, SEO web sitenizin genel kullanıcı deneyimini artıracaktır. Google'ın amacının kullanıcılarıyla alakalı olmasını sağlamak olduğunu unutmayın. Google'da en üst sıralarda yer almak için web sitenizin alakalı olması gerekir. Alakalı olması için mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmanız gerekecek

35. SEO büyüyor
SEO harcamalarının 2020 yılına kadar 80 milyar dolara yükseleceği tahmin edilmektedir. SEO harcaması çevrimiçi reklam harcamasından daha yüksek olacaktır. SEO bir nedenle büyüyor. İşe yarıyor. İşiniz, çok doymuş hale gelmeden önce SEO şenliği üzerine atlama fırsatı buluyor.

36. SEO mobil
Mobil, İnternet'in geleceğidir. Ve tüm İnternet kullanıcılarının% 50'si mobil. Bu muhtemelen artmaya devam edecektir. SEO için web sitenizi optimize ederek, aynı zamanda pazarlama yeni nesil için kendinizi hazırlanıyor. Web siteniz mobil cihazlara uygun olmalıdır. Ve arama motorları, sitenizi mobil cihazlar için optimize etmeniz için web sitenizi tercih edecektir.

37. SEO öne çıkmanızda size yardımcı olacaktır
İnternette 250 milyon web sitesi var. Ortalama insan, İnternet'in çoğunun neler sunabileceğini asla bilemez. Yüksek SEO sıralamaları diğer web sitelerinin milyonlarca öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

38. SEO lazerle hedeflenmiş
SEO anahtar kelime tabanlıdır. Bu, girişlerin, kullanıcıların aradığı anahtar kelimeleri temel alarak gösterildiği anlamına gelir. Buradaki avantaj, işletmenizin neyi sunduğunu tam olarak arayan insanlara ulaşmanızdır. SEO'nun anahtar kelime hedefleme yeteneği, web sitenize en nitelikli trafiği gönderen başlıca nedenlerden biridir.

39. SEO trafiği gerçek anlaşma
SEO trafiği gerçek anlaşma. Web sitenizi ziyaret eden insanlar eğlenmek için gelmiyor. Bunlar harekete geçirilebilen bir acı içinde. Gerçek problemleri var. Yanıtlar arıyorlar ve işinizle bulabileceğinizi düşündükleri için web sitenizi tıklıyorlardı. Değer kattığınız sürece ve müşterilerinizi anladığınız sürece SEO ile çok başarılı olursunuz.

40. SEO sıralamaları sonsuza dek sürer
Tamam, gerçekten değil Ancak dürüst olmak gerekirse, SEO sıralamalarını berbat etmek son derece zor. Siyah şapka SEO uygulamaları kullanmadıkça büyük olasılıkla üst sıralarda kalırsınız. Siyah şapka SEO uygulamaları, web sitenizi sıralamak için arama motorlarını kandırmaya yönelik kaşlarını çatarak savuşturulan taktiklerden oluşur. Bununla birlikte, bu konuda endişelenmenize gerek yok. Niye ya? Çünkü güvenilir bir SEO şirketi kullanacaksın. En iyi yerleştirmeyi yaptıktan sonra, kutlama zamanı! Veya başka anahtar kelimelere geçmeye başlayın.

41. SEO, soğuk arama ve diğer geleneksel stratejileri ortadan kaldırabilir
Broşürleri geçmekten bıktınız mı? Dergilerde reklam yapmaktan bıktınız ve sonuç almadınız mı? Soğuk insanlara çağırmaktan ve senden asla almak istemeyecek insanları rahatsız etmekten bıktınız mı? Cevabınız evetse, SEO'ya yatırım yapın.

42. SEO, işinizi iki katına, üç katına veya dört katına çıkarabilir
SEO kelimenin tam anlamıyla işinizi ikiye katlar, üç katına çıkarır veya dört katına çıkarır. SEO, sizi arayan kişilerin tüm pazarına açıktır. Etkili bir SEO strateji ile daha fazla şehir, eyalet, ulus veya dünyanın diğer bölgelerinde genişleyebilir. Dünya etkin bir SEO strateji ile pazar haline gelir.

43. SEO yetenekleri çekmenize yardımcı olabilir
SEO yetenekleri çekmenize yardımcı olabilir. İş arayan insanlar da Google'da yolculuklarına başlarlar. Web sitenizi, işe alacağınız pozisyonlar için Google'da sıralanacak şekilde optimize edebilirsiniz. Bir SEO stratejisine yatırım yaparak ücretler ve edinim maliyetleri almaktan kaçının.

44. SEO ekonomiktir
SEO, dönüşümlerinizi artırmak için reklamcılıktan daha uygun. SEO fiyatlandırma genellikle 800 $ - $ 2000 aylık aralıkları. Bununla birlikte, geri dönüş çok değerlidir. Bir kere Google'da 1. sırada olduğunuzda, web sitenize binlerce ücretsiz isabet verilecektir.

45. SEO, yapabileceğiniz en akıllıca pazarlama yatırımıdır.
SEO yararları sonsuzdur. SEO yapabileceğiniz en akıllıca pazarlama yatırımıdır. İşletmeniz için uzun vadeli bir varlıktır. Trafik, yol açar ve satış oluşturur. Herhangi bir reklam gerektirmez. Müşterileriniz şimdi araştırıyor. Ve, rakiplerinizden biri işinizi önemli ölçüde büyütüyor. İşletmenizi soğuk arama, ağ oluşturma veya diğer "push" reklam formları olmadan büyümek istiyorsanız, bugün bir SEO kampanyasına yatırım yapın.

Hazır Kurumsal Site - Kurumsal Site Yazılım