Whatsapp : 0505-035-0585
kvkk uzmanı

Seo nedir , Nasıl Etki Eder ;

Seo nedir ?

SEO’nun temel amacı arama motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç ile sitede yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla kitleye ulaşmasını sağlanmaktadır. Neden SEO yapmamız gerektiğini aşağıdaki maddeler ile açıklayabiliriz:

Müşteri artışı
Maddi kazanç
Otorite, tanınırlık, markalaşma
Manevi kazanç

SEO’ya başlamadan önce yapılacak ilk şey anahtar kelime araştırması ve rakip analizidir. Doğru bir anahtar kelime araştırması ve çalışılma yapılmamış ve düzgün bir seo danışmanlığı alınmamış bir proje istenilen verime ulaşılmaz.
seo nedir diye cevaplayacak olursak ; Anahtar kelime, internet kullanıcılarının sitenize yol göstericisi olarak düşünülebilir. Örneğin kullanıcı “bilgisayar” kelimesini arama yaptığında arama motoru “bilgisayar” kelimesi geçen siteleri listeler. Eğer sitede bu kelime geçmiyorsa sonuçlar arasında yer almaz. Doğru anahtar kelime seçimi hedeflerinize seo olarak ulaşmada sağlayacak en önemli etkendir.

Sitenizin üst sıralara çıkmasını belirleyen diğer bir faktör de backlinktir. Bir sitenin başka bir site tarafından link verilmesine, referans göstermesine backlink denir. Backlink sayesinde arama motoru motorları sitenizi daha sık ziyaret ederler. Backlink almadan önce hedef kelime ile ilgili sayfanızın içeriğini geliştirmeli, sayfanızın içeriğine uygun özgün makaleler yayınlamalısınız. Özgün, etkili ve güzel makale seo ya uygun yayınladıktan sonra Backlink alırsanız bu backlinklerin normal backlinklerden 0 daha fazla yararını göreceksiniz.

seo da Popülarite, üst sıralarda listelenmek için en iyi reklam ürünüdür. Sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm arama motoru optimizasyonu çalışmaları sonucu siteniz üst sıralara yükselmektedir.
Arama motorları bir sitenin popüler olmaya başladığını ziyaretçi sayısının düzenli bir şekilde artışından ve site hakkında link ve bilgi paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalı ve sayısı arttıkça, seo popülarite daha sağlam ve doğal bir hale gelmektedir.

Hazır Kurumsal Site - Kurumsal Site Yazılım