İnteraktif Hizmetler | Webmaster Hizmetleri

SEO Nedir ?


Yazılım, bir bilgisayara ne yapması gerektiğini söyleyen veri ve talimatların birleşimidir. Bir program bir yazılım türüdür. Yazılım, bilgisayarın göremediğiniz veya dokunamadığınız kısmıdır, ancak orada olduğunu bilirsiniz çünkü bilgisayarınızı açtığınızda sonuçları görürsünüz.

Bilgisayarınızda çalışan yazılım şunları içerir:

İşletim sistemi (OS): İşletim sistemi, bilgisayarınızdaki diğer tüm yazılımları kontrol eden yazılımdır. Kullanıcıların programları ve dosyaları açmasına izin verir ve yazıcılar ve tarayıcılar gibi tüm aygıtlarına erişmelerini sağlar.

Uygulamalar: Uygulamalar, kelime işlem veya fotoğraf düzenleme gibi belirli görevler için tasarlanmış programlardır. Uygulamalar genellikle işletim sisteminize dahil edilir.

Uygulamaları Appleın App Storeu veya Microsoftun Windows Storeu gibi mağazalardan ayrı olarak da satın alabilirsiniz.

Programlama dilleri: Programlama dilleri, bilgisayara kendilerinde yazılmış bir programı (örneğin JavaScript) çalıştırdığında ne yapacağını söyleyen talimat kümeleridir.

Yazılım, bir bilgisayara ne yapması gerektiğini söyleyen talimatları sağlayan bir program veya programlar ve ilişkili veriler topluluğudur.

Yazılım bilgisayarın belleğinde (RAM) veya sabit diskler, CDler veya DVDler gibi ikincil depolama aygıtlarında saklanır.

Yazılım, bilgisayar programlarını, kütüphaneleri ve çevrimiçi belgeler veya dijital medya gibi ilgili yürütülemeyen verileri içerir.

Bilgisayar donanımı ve yazılımı birbirini gerektirir ve hiçbiri diğeri olmadan gerçekçi bir şekilde kullanılamaz.SEO Nedir ?